facebook
Dobré odpoledne, je pondělí 15.7.2024 a svátek slaví Luboš

Vyhoření


Ilustrační fotografie


Únava, deprese, chuť někam se zavřít a nevidět a nebýt viděna. Na vše, na co se podíváte, vám připadá marné, zbytečné. Máte pocit, že už se nedokážete ani hnout. I k těm nejjednodušším věcem se musíte dlouze přemlouvat. A radost vám nedělá vůbec nic. Nejspíš jste ve víru dokonalého vyhoření. Ale kterého typu a jak se ho zbavit?


1) Pracovní vyhoření

Nejhorší je v zaměstnání stereotyp bez výhledu na cokoliv lepšího. Rutinní práce, která nenaplňuje to, jaké jste měly i ty nejskromnější představy o své budoucnosti. K uzoufání nudné, zároveň stresující nebo nepřátelské prostředí. V tu chvíli vám začne upadat efektivita práce, budete se nesmírně přemlouvat k tomu, abyste vůbec vstala z postele a do práce vyrazila. A je to dokonale nesnesitelné a těžké. Promítá se to do dalšího života a může to přerůst až v těžkou depresi. Jak tomu předejít? Nemít nudnou práci, která vás nenaplňuje. To se to mluví, že. Pokud už jste přímo v tom, cítíte se skutečně vyhořeně – musíte změnit práci. Prostě se začít ohlížet po něčem jiném.


2) Partnerské a rodinné vyhoření

Váš manžel je - Đ@đ}‘|→‘, ↓‘`@^}đĐł‘, ‚€¶‘}|@‘ (nepřeložitelný výraz nepřekonatelného odporu), děti mají problémy ve škole, zlobí vás a zlobí a zlobí. Hrne se na vás nádobí, úklid, vaření, prádlo, zaměstnání. A je toho čím dál víc. Co s tím? Bouchněte do stolu a řekněte dost. To většinou pohromu nezastaví. Dodejte, že odjíždíte na dva týdny. Je jedno kam. Hlavně pryč. Do lázní, na hory, nebo ke své matce. A hlavně – jedete sama. Rodina ať si poradí bez vás. A pak nepřipustit žádnou diskuzi.


3) Životní vyhoření

Nyní oba předchozí typy vyhoření spojte dohromady. Přidejte k tomu dokonalé deziluze o světě, o všech svých blízkých a najděte si číslo psychologické pomoci. Protože právě na takové zatížení už nemůžete ani zkoušet reagovat sama. Je toho na vás uvalené tolik, že se začínáte hroutit. Ale vždycky si uvědomte a pamatujte, že žádná situace není neřešitelná. A pomoci se dostane každému, kdo o ni skutečně požádá.

Jaký dárek k Valentýnu? Jaké dárky (ne)kupovat ženám na valentýnaʔ

Internet se začátkem února jen hemží radami, jakým dárkem zaručeně potěšit vaši drahou polovičku. Vybírání dárků  s sebou nese ale i určitá úskalí, tím spíš vybíráte-li dárek pro ženu. 

Snažíme se o miminko

Snažíme se s přítelem už 4 měsíce o miminko. Počítám si každý měsíc, kdy jsem dostala menstruaci, kdy skončila, a také dny, kdy má zase začít. Každý měsíc počítáme s tím, že už nedorazí...

Nevěra Nevěra

S manželem jsme se poznali před 5ti lety a byla z toho velká láska. Po půl roce mě manžel požádal o ruku a za další půl rok byla svatba. Jenže po pár měsících manželství jsem začala pozorovat, že se schovává s telefonem... 

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka