facebook
Příjemnou noc, je pondělí 25.5.2020 a svátek slaví Filip

Jak se po porodu vrátit do normálního režimu?


Ilustrační fotografie


Řešíte, jak se po porodu vrátit zpět do zajetých kolejí? Pokud jste si v těhotenství myslela, že se vše ihned vrátí do normálního režimu, byla jste určitě na omylu. Jelikož máte doma miminko, mění se mnoho věcí. I tak je ale potřeba najít si čas na sebe a zase se začít věnovat tomu, co vás dříve uspokojovalo. Ať už to je sport, vaření, práce nebo úplně jiné činnosti. Uvidíte, že do mnohých z nich můžete své miminko zapojit. A také, že spousta věcí půjde snáze, než se může na první pohled zdát.


Dopřejte si čas na regeneraci


Regenerace těla i psychiky je po porodu velmi důležitá. Nezačínejte tedy hned naplno a postupně se snažte novému režimu přizpůsobit. Hodně odpočívejte, dbejte na zdravý a vyvážený jídelníček, a jakmile sama pocítíte zlepšení či chuť postoupit o krok vpřed, určitě toho využijte. Vaše regenerace může trvat klidně celých 6 týdnů a bude to rozhodně v pořádku. Věřte, že i když budete 6 týdnů odpočívat a jen se starat o své miminko, svět se rozhodně nezboří.


Najděte si čas na sebe


Nebuďte však otrokem svého mateřství, a pokud chcete, nalezněte cestu, jak z něj alespoň na pár hodin uniknout. Své dítko můžete svěřit na hlídání třeba tatínkovi, babičce nebo kamarádce. V této době si užívejte absolutního volna, které máte, a věnujte se činnostem, které jinak dělat nemůžete.


Navštivte lékaře


S návratem do zajetých kolejí vám pomůže také lékař, jehož návštěva je po porodu nezbytná. Obzvlášť pokud jste měla vážnější porodní zranění, měla byste se teď více šetřit. Se svým lékařem určitě můžete řešit veškeré otázky kolem svého zdravotního stavu. Nebojte se ho ptát i na ožehavější témata, jako je třeba sex v šestinedělí nebo sport. Pokud jste byla dostatečně aktivní už před otěhotněním a v průběhu těhotenství, pravděpodobně se budete moci začít těmto aktivitám opět velmi brzy věnovat.


Své tělo ale rozhodně nepřeceňujte a naslouchejte jeho signálům. Ono samo vám řekne, co je pro něj nejlepší.

Padání vlasů po porodu Padání vlasů po porodu

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy, obzvláště u ženy. Snad každá touží po bujné, husté a kvalitní hřívě nebo alespoň po lesklých a zdravých vlasech. V běžném období se o vlasy dá pečovat různými přípravky, které dnes již dokážou divy.

Šestinedělí Šestinedělí

Šestinedělí je období plné změn, a to především pro novopečenou maminku. Je to stanovené období 6ti týdnů, resp. 42 dnů po porodu, kdy u matky probíhají anatomické a fyziologické změny...

Nadměrná únava v šestinedělí Nadměrná únava v šestinedělí

Potýkáte se v šestinedělí s nadměrnou únavou? Připadáte si vyčerpaná a bez energie? Pak rozhodně nezoufejte, protože nejste jedinou maminkou, která to tak má. Malý novorozenec vyžaduje...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka