facebook
Dobré ráno, je středa 28.7.2021 a svátek slaví Viktor

Péče o dětské zuby


Ilustrační fotografie


Péče o dětské zoubky se mnohdy značně podceňuje. Pravděpodobně z důvodu, že přeci narostou nové, a proto není potřeba o ty mléčné tolik pečovat. Opak je však pravdou. Při nejmenším z toho důvodu, že se dítě již od útlého věku naučí o zuby pečovat a bude to považovat za automatické. I návštěvy u zubaře bude považovat za něco zcela normálního, zvláště udělá-li si z toho celá rodina rituál a bude navštěvovat zubaře společně. Děti pak uvidí, že není třeba se toho bát.

Důležité je začít s péčí o dětské zoubky, jakmile se začnou první z nich prořezávat. První řezáky je nutné očišťovat za pomocí navlhčeného vatového tamponku nebo gázy. Popřípadě existuje i speciální pomůcka, kterou si rodič nasadí na prst a pomocí toho očistí zoubky. Případně tak lze i masírovat okolní dásně. Pro první stoličky již je vhodné pořídit i první kartáček, který by měl být malý a dostatečně měkký. Důležité je kartáčkem náležitě odstranit usazený plak, a to ideálně svislým pohybem. Kartáček je nutné pravidelně měnit, nejdéle jednou za dva měsíce.

S malými dětmi by měli čistit zuby rodiče. Jakmile je dítě schopno si zuby čistit samostatně, mělo by se nechat. Avšak minimálně u předškolních dětí by měli rodiče zuby vždy následně ještě dočistit. Součástí péče o dětské zuby je i to, aby se dítě naučilo používat zubní pastu. Někteří odborníci sice uvádějí, že pasta není pro náležité vyčištění zubů nezbytná, avšak pro děti to je jistě příjemnější. Problém je však v tom, že malé děti pastu hodně polykají. Proto by se jí mělo použít jen malé množství.

Pro čištění dětských zubů by se měly používat pasty určené výlučně pro děti. Ty jsou totiž šetrnější než klasické pasty. Zároveň jsou důležité i z hlediska množství obsaženého fluoridu, kterého je v dětských pastách mnohem méně. Důležité je, aby se děti naučily pečovat o zuby pravidelně, proto by si měly osvojit, že si je mají čistit minimálně dvakrát denně, a to ráno a večer.

www.vlasy-kosmetika.cz Péče o dětské vlasy – tipy a rady

Dětské vlásky jsou nepochybně předmětem mnoha diskuzí a někdy dokonce i sporů. Každý rodič pochopitelně chce, aby právě jeho potomek měl vlasy zdravé a účes krásný. Jak toho ale dosáhnout?

Máme doma dítě leváka Máme doma dítě leváka

Někteří rodiče se nejsou schopni vyrovnat se situací, když zjistí, že mají doma dítě leváka. Již od věku, kdy děti berou do ruky tužku nebo pastelku a snaží se kreslit, se u nich může projevit, že jejich přirozeně vedoucí.

Jak vybírat dětskou bundu Jak vybírat dětskou bundu

Kvalitní oblečení by mělo být základem nejen vašeho, ale také dětského šatníku. V dnešním článku se zaměříme na výběr dětské bundy. Jiná bunda je vhodná na zimu, jiná na jarní a podzimní měsíce a další na prosluněné...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka