facebook
Dobré odpoledne, je pátek 6.12.2019 a svátek slaví Mikuláš

Jak uspořádat dětskou oslavu II.


Ilustrační fotografie


V první části na téma „Jak uspořádat dětskou oslavu“ jsme si řekli, jak upravit a ozdobit prostor oslavy, jak dlouho má party trvat a jak uspořádat program. V tomto díle si řekneme něco o výběru pokrmů, pití a her, které můžete dětem na oslavě nabídnout.

Co připravit na pohoštění?

Kromě připraveného dortu se na dětskou oslavu hodí různé měkké bonbónky, čokoládky či sušenky.   Z takovýchto chuťovek vyberte vždy nejvíce 2 druhy, abyste předešli zbytečnému přeplácání dětského bříška. Dále můžete připravit jednohubky, které vytvoříte z celozrnného nebo bílého pečiva, které nakrájíte na kousky a ozdobíte šunkou či sýrem, zeleninou nebo ovocem. Dále, i když to není moc zdravé, můžete připravit tousty či mini pizzy, které děti vždy ocení. Co se týče moučníků, můžete je připravit také jako malé jednohubky, které jistě ze stolu ihned zmizí.

Jaké pití vybrat?

Každopádně se vyhněte nápojům s kofeinem, jako je Cola, či různým energetickým nápojům. Můžete dětem nabídnout různé ovocné džusy, které buď sami vyrobíte, nebo je zakoupíte. V obchodě sledujte složení, kvalitnější džus by měl obsahovat 100% ovoce. Jako alternativu můžete samozřejmě nabídnout i čistou vodu, kterou ocení hlavně děti, které se přeplácaly sladkým.

Jaké hry budou děti bavit nejvíce?

Zadejte jim hry, které trvají kratší dobu, cca do 10 minut. Děti se hrozně rychle začnou nudit a budou požadovat změnu programu. Pravidla hry vždy alespoň 3 krát vysvětlete, protože některé děti je nemusí pochopit ihned. Pokud budete hrát o ceny, každý by měl něco dostat, nezáleže na tom, zda vyhrál nebo ne.

Příklady her:

Jaké jsem zvíře?

-děti rozdělte na 2 skupiny a každému řekněte, jaké zvíře bude znázorňovat
-2 děti ze stejné skupiny musí představovat stejné zvíře a podle zvuku, které jeho zvíře vydává musí najít svého druha

Balónky

-děti si budou po dvojicích pinkat balónkem, ale pouze hlavou
-které dvojici to vydrží nejdéle?

Pozor na dětské kazy Pozor na dětské kazy

O dětské zoubky je potřeba řádně pečovat již od samého počátku. V případě prvních, tzv. mléčných zubů by se rodiče neměly uchlácholit tím, že nakonec stejně vypadnou a na jejich místě...

Jak uspořádat dětskou oslavu I. Jak uspořádat dětskou oslavu I.

Pořádáte poprvé dětskou oslavu a obáváte se, jak to dopadne? Dětská party může být zábava jak pro dospělé, tak pro děti, stačí jen vědět, jak na to a co si na ni připravit. Jak to zorganizovat...

Dítě introvert Dítě introvert

Introverze je základní osobnostní rys. Je-li člověk introvert, znamená to, že je pro něj typické určité uzavření do sebe sama. Tito lidé mají svůj svět a nemají příliš potřebu navazovat sociální kontakty.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka