facebook
Dobrý večer, je neděle 16.2.2020 a svátek slaví Miloslava

Hra na lupiče


Ilustrační fotografieHra pro větší skupinu hráčů.


Potřeby:
míč, plyšák, čepice atd..(jedna věc jako POKLAD)


Postup:
Hráči se rozdělí na dvě stejná družstva. Mezi družstva se položí vybraná věc. Od položené věci se vyznačí první meta na dva kroky směrem k oběma týmům (tzv. záchranné pásmo). O 10m dál od záchranného pásma se vyznačí meta (domeček) každého družstva. Na tuto metu se družstva postaví. Vylosujeme si, které družstvo začne, třeba pomocí kámen-nůžky-papír. Hráči v družstvu se postaví za sebe do řady.


A hra může začít:
Hráč stojící jako první u vylosovaného družstva jde do středu k položené věci a začne předvádět různé cviky (má roli hlídače pokladu). K němu přijde hráč z druhého družstva a musí cviky prvního hráče napodobovat (lupič). Při napodobování se zároveň musí pokusit vzít poklad a odnést ho za vyznačenou první metu, do záchranného pásma. Pokud se to lupiči nepovede a hlídač ho plácne, stává se zajatcem tohoto týmu.


1. Varianta zajatci: vítězí ten tým, který má nejvíce zajatců, zajatci se nesmí zúčastnit dalších kol. Tým vysílá nové hráče. Ti si role prohodí (tým, který vyslal zloděje, nyní vysílá hlídače a naopak).


2. Varianta na body: hráč se vždy vrátí do svého týmu, ale vítězný tým má bod. Tým vysílá nové hráče a ti si role prohodí.


3. Varianta na extra body: hráč se vždy vrátí do svého týmu, ale vítězný tým má bod. Tým vysílá nové hráče, ale ti zůstávají hlídači a zloději, jako na začátku.


Cviky: dřepy, tlaskání rukama na nohy, ruce nahoru, předvádět leh, kočičku, kolíbku…atd. dle fantazie.

Kdo dřív! Kdo dřív!

Hráče rozdělíme na dvě stejnoměrné skupinky. Vytvoříme půlící dlouhou čáru, na kterou umístíme tyto předměty. Pro hráče vytvoříme na obou stranách metu...

Zákon džungle Zákon džungle

Vyznačíme si metu (doupě tygrů), kam budou tygři odvádět chycené antilopy. Větší skupinu dětí rozdělíme na dvě stejné skupiny...

Knoflíkáči Knoflíkáči

Hráči se rozdělí do rovnoměrných družstev. Družstvům se vyznačí mety, start a cíl. Do cíle se každému družstvu položí vlastní kus látky, několik knoflíků...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka