facebook
Dobré ráno, je čtvrtek 23.5.2019 a svátek slaví Vladimír

Geocaching neboli hledání „kešek“


Ilustrační fotografie


V rámci cestování s dětmi je možné zapojit i nějaké to dobrodružství, kterému jistě žádné dítě neodolá a pobaví se i rodiče. V Česku je čím dál více populárnější tzv. Geocaching. Jedná se o hru, která v sobě spájeje turistiku s hledáním ukrytých schránek, kterým se u nás říká „kešky“.

Hledačí mají k dispozici zeměpisné souřadnice o poloze předmětné kešky, vydávají se proto na dané místo a hledají ukrytý „poklad“. Jakmile se schránka najde, můžete si prohlédnout její obsah, případně jej doplnit či vyměnit za něco svého (o stejné hodnotě) a zároveň se zapíšete do přiloženého zápisníku. Důležité je, aby se následně vše pořádně zamaskovalo pro další zájemce.

Podstatnou součástí geocachingu je, aby se kešky nacházely na zajímavých místech, která ale nejsou zaplněna turisty. Proto je tato hra tolik oblíbená právě u rodičů s dětmi, kteří tak mohou podnikat nejrůznější výlety na nová, dosud neobjevená místa a zároveň se mohou těšit na zábavu při hledání kešky.

Pokud budete již zběhlými hledači, můžete si s dětmi vyzkoušet i opačnou roli, a sice být tím, kdo vymyslí zajímavé místo a ukryje kešku pro ostatní. Následně oznámí její souřadnicové umístěním na některé z webových stránek, které se geocachingu věnují.

Dítě v autě Dítě v autě

V dnešní době je téměř v každé domácnosti vozidlo, a jakmile se do rodiny narodí dítě, je nutné zajistit jeho bezpečnost při provozu tímto vozidlem. Rodiče by měli dbát na bezpečnost svého dítěte v autě od samého počátku a v žádném...

Jak vybrat autosedačku Jak vybrat autosedačku

Při cestování autem se mnoho dětí neobejde bez autosedačky. Patří do ní ty, které váží méně než 36 kg a měří do 150 cm. Mnoho rodičů tak vozí v autosedačce nejen své novorozence, ale také školáky a předškoláky. Jak ale...

happy-sport Neutrácejte za lyžování víc, než je nutné

Jsou lidé, kteří se sklopenýma očima pátrají v podzimním listí na chodníku po dozvucích léta, zatímco jiní upínají zrak k obloze, kdy už udeří mráz a napadne první sníh. Protože sníh přece znamená lyžovačku!

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka