facebook
Dobré odpoledne, je neděle 24.3.2019 a svátek slaví Gabriel

Geocaching neboli hledání „kešek“


Ilustrační fotografie


V rámci cestování s dětmi je možné zapojit i nějaké to dobrodružství, kterému jistě žádné dítě neodolá a pobaví se i rodiče. V Česku je čím dál více populárnější tzv. Geocaching. Jedná se o hru, která v sobě spájeje turistiku s hledáním ukrytých schránek, kterým se u nás říká „kešky“.

Hledačí mají k dispozici zeměpisné souřadnice o poloze předmětné kešky, vydávají se proto na dané místo a hledají ukrytý „poklad“. Jakmile se schránka najde, můžete si prohlédnout její obsah, případně jej doplnit či vyměnit za něco svého (o stejné hodnotě) a zároveň se zapíšete do přiloženého zápisníku. Důležité je, aby se následně vše pořádně zamaskovalo pro další zájemce.

Podstatnou součástí geocachingu je, aby se kešky nacházely na zajímavých místech, která ale nejsou zaplněna turisty. Proto je tato hra tolik oblíbená právě u rodičů s dětmi, kteří tak mohou podnikat nejrůznější výlety na nová, dosud neobjevená místa a zároveň se mohou těšit na zábavu při hledání kešky.

Pokud budete již zběhlými hledači, můžete si s dětmi vyzkoušet i opačnou roli, a sice být tím, kdo vymyslí zajímavé místo a ukryje kešku pro ostatní. Následně oznámí její souřadnicové umístěním na některé z webových stránek, které se geocachingu věnují.

happy-sport Neutrácejte za lyžování víc, než je nutné

Jsou lidé, kteří se sklopenýma očima pátrají v podzimním listí na chodníku po dozvucích léta, zatímco jiní upínají zrak k obloze, kdy už udeří mráz a napadne první sníh. Protože sníh přece znamená lyžovačku!

Pěšky nebo na kole s dětmi? Pěšky nebo na kole s dětmi?

Plánujete rodinný výlet se svými dětmi a rozhodujete se, zda vyrazit pěšky nebo na kole? Oba způsoby mají své výhody i nedostatky, na které jsme se rozhodli v tomto článku zaměřit.

Turistika s dětmi Turistika s dětmi

Turistika patří mezi oblíbené prázdninové sporty a tak není divu, že i rodiče rádi se svými ratolestmi vyrazí na nějaký ten výlet. Ani rodiče s velmi malým miminkem nechtějí sedět doma. Problém nastává, když máme malé miminko a ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka