facebook
Příjemnou noc, je neděle 7.6.2026 a svátek slaví Iveta

Lezecká stěna pro děti

První příspěvek v tématu Lezecká stěna pro děti
Terka | 21.05.2026 23:50 | Lezecká stěna pro děti | ID: 54096
Terka

Holky prosím o radu. V rámci SVJ máme na sídlišti takovej vnitroblok a teď na jaře bychom tam chtěli se sousedama udělat pro děcka nějaký fajn místo na hraní. Pískoviště už máme vyhlídnutý, to je v pohodě. Ale nedávno jsem teď na jednom hřišti viděla takovou menší lezeckou stěnu. Nevíte, jestli se tohle musí vyrábět svépomocí, nebo se to dá normálně někde koupit už hotový? A hlavně jak se to tak cenově pohybuje?

Abyste mohl(a) vkládat reakce musíte být registrovan(á) a přihlášen(á)!
sabinka | 24.05.2026 01:03 | ID: 54134
Jolykonvalinka

Čauky, my jsme stěnu zařizovali teďkom na podzim ve školce, kde pracuju a nakonec jsme šli už do hotové. Objednávali jsme tady tuhle https://blockids.eu/cs/outdoor/venkovni-detska-lezecka-stena-na-zahradu-blockids-4 Jsou to takový čtyři hotový panely z venkovní překližky, už s rámem a dírama na chyty. Ty chyty jsou odolný proti sluníčku a daj se různě přehazovat, takže se to dětem neokouká. Vyšlo to kolem pětadvaceti. Upřímně, když si spočítáš materiál, chyty a práci, tak mi tohle přišlo jako jistější a bezpečnější varianta než to dělat na koleni. A vypadá to fakt dobře. Navíc nám ta firma nabídla i instalaci na klíč, ale to jsme nevyužili.

Abyste mohl(a) vkládat reakce musíte být registrovan(á) a přihlášen(á)!
Terka | 26.05.2026 23:54 | ID: 54180
Jolykonvalinka

A jak moc bylo pak náročný to samotný instalovat? Museli jste dělat nějaký betonový patky nebo složitější kotvení?

Abyste mohl(a) vkládat reakce musíte být registrovan(á) a přihlášen(á)!
sabinka | 27.05.2026 23:55 | ID: 54193
Jolykonvalinka

Hodně záleží, jak to tam už máte, jestli je to na zeď, na fasádu, nebo třeba na zahradu. Dá se to kotvit do cihly nebo betonu, do dřevěný konstrukce, nebo to dát i na samostojnou ocelovou konstrukci, když tam žádná zeď není. Ale náš pan správce si s tím docela dobře poradil, nebylo to tak náročný.

Abyste mohl(a) vkládat reakce musíte být registrovan(á) a přihlášen(á)!
Radka1980 | 29.05.2026 21:55 | ID: 54211
Jolykonvalinka

My máme lezeckou stěnu od blockids.eu v pokojíčku tu interiérovou a je teda parádní. Děti do milujou a dají se obměnovat ty úchyty, takže mají pořád novou výzvu.

Abyste mohl(a) vkládat reakce musíte být registrovan(á) a přihlášen(á)!
HadekTana | 30.05.2026 16:43 | ID: 54220
Jolykonvalinka

Radka1980: To zní super, koukám na to a vypadá to parádně. Přemýšlím nad tou stěnou na zahradu, chtěli jsme tam pro děti udělat menší hřiště a tohle by bylo skvělý, díky.

Abyste mohl(a) vkládat reakce musíte být registrovan(á) a přihlášen(á)!
Jolykonvalinka | 05.06.2026 15:22 | ID: 54237
Jolykonvalinka

Holky, můžu se k tomu přidat s dotazem Co se vám nejvíc osvědčilo na zahradu? Spíš ty větší věci jako skluzavka nebo i něco menšího na hraní, co děti zabaví delší dobu?

Abyste mohl(a) vkládat reakce musíte být registrovan(á) a přihlášen(á)!
1




zalozka