facebook
Dobré ráno, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Sanremo Junior CZ/ SK hledá nové talenty


Ilustrační fotografie


Třetí ročník mezinárodní pěvecké soutěže se blíží. Mladí talentovaní zpěváci a zpěvačky ve věku 6-15 let už jen pár dní mají možnost se přihlásit do národních kol. Ti nejtalentovanější pak v únoru 2019 vystoupí v pražském divadle Hybernia za doprovodu živého symfonického orchestru.

 

Soutěž Sanremo Junior určená pro talentované zpěváky a zpěvačky ve věku 6-15 let, kteří si chtějí zkusit, jak těžké je se stát pěveckou hvězdou a vystoupit na pódiu společně s živým symfonickým orchestrem plným profesionálních hudebníků.

 

Deset finalistů, kteří postoupí do finále zažije kompletní přípravy od A do Z – pohybovou a hlasovou přípravu, lekci rétoriky a komunikaci s médii, práci v nahrávacím studiu, konzultaci stylingu včetně účesu, focení s profesionálním fotografem, zkoušky s živým orchestrem a práci s dirigentem.

 

Na závěr pak budou mít šanci vystoupit na velkém pódiu v rámci finálového galavečera Sanremo Junior CZ/SK za doprovodu Bon Art Pops Orchestra.

 

Odborná porota, která se v minulém roce skládala z takových osobností jako jsou Jejich vystoupení na letošním druhém ročníku hodnotila porota složená  z takových osobností, jako jsou Anna K, Miro Žbirka, Helena Vondráčková, Jaroslav Svěcený, Leona Machálková, Janis Sidovský, Radim Schwab, Michal Klein, Hana Petřinová, Miroslav Michálek, František Drs, Tereza Kavecká a Michaela Anna Dobrovolná – předsedkyně poroty a ředitelka Kühnova pěveckého sboru. pak na finálovém galavečeru v pražské Hybernii vybere vítěze, který pojede reprezentovat naší zemi do italského lázeňského města Sanremo.

 

Tím ale celá soutěž nekončí. Mladí zpěváci i zpěvačky, kteří projeví zájem mohou ve své kariéře i nadále pokračovat. Finalisté z minulých ročníků vystoupili na festivalu Soundtrack Poděbrady 2017, Nela Duchačová ( 2017) a Kristýna Petráková (2016) byly hosty na narozeninovém koncertu Leony Machálkové. Adélku Řehořovou si vybral Martin Chodur pro svůj Vánoční koncert. V minulém roce pak získala Kiki Petráková soli v muzikálu Shreck, Petr Cemper získal po svém finálovém vystoupení v Hybernii roli v muzikálu Noc na Karlštějně. Sofie Fiurášková ( 2018) a Michaela Mervartová (2017) vystoupili s velkým úspěchem na akci Dance Divas na Křižíkově fontáně v Praze.

 

Soutěž Sanremo Junior patří mezi nejprestižnější mezinárodní dětské soutěže pro sólové zpěváky a zpěvačky (pop, rock, jazz, folk, vážná hudba) ve věku od 6 – 15 let. Od roku 2016 se Sanrema Junior účastní i Česká republika, kterou poprvé  reprezentovala tehdy jedenáctiletá Kristýna Petráková. V roce 2017 pak z Grand finále přivezla střibro Nela Duchačová.

 

Minulý ročník byl pak velmi úspěšný pro Slovenskou republiku. Margareta Ondrejková přivezla z Grand finále první místo. Česká finalistka Sofie Fiurášková získala speciální ocenění poroty.

 

Uzávěrka přihlášek do soutěže je 25. 9. 2018.

 

Přihlášku i všechny podrobné informace a pravidla soutěže najdete na http://www.sanremojunior.cz/registrace-do-souteze

 

Dětská pěvecká soutěž, která byla založena v roce 2009.

 

Inspirací pro tuto soutěž byl známý Festival Sanremo, který se již od roku 1951 pořádá každoročně v lázeňském městě Sanremo v Ligurii. První ročníky pořádal rozhlas, od roku 1955 i televize. Festival byl inspirací pro soutěž Eurovize. Sanremo Junior se koná pod záštitou nejen města Sanremo, ale i Dětského fondu OSN – UNICEF. Více o soutěži na   www.sanremojunior.czFotogalerieVyhlášení celorepublikové hudební soutěže pro děti a mládež FolkyTonk, ročník 2018/19 Vyhlášení celorepublikové hudební soutěže pro děti a mládež FolkyTonk, ročník 2018/19

Zúčastnit se mohou  jednotlivci i skupiny a lze soutěžit s převzatými i vlastními skladbami v žánru folk, country, lidová...

Pěvecká soutěž Oběžná dráha se blíží, tak se nezapomeň přihlásit! Pěvecká soutěž Oběžná dráha se blíží, tak se nezapomeň přihlásit!

Ať si fanouškem zahraniční nebo domácí hudební scény, neměla by ti ujít ani Oběžná dráha. Tuto pěveckou soutěž znají zpěváci z celé České republiky a vědí, že stojí za to bojovat o její finálový večer.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka