Warning: Missing argument 6 for top(), called in /var/www/vhosts/maminkov.cz/httpdocs/clanek_detail.php on line 30 and defined in /var/www/vhosts/maminkov.cz/httpdocs/include/funkce.php on line 41
Sanremo Junior CZ/ SK hledá nové talenty
facebook
Dobré poledne, je neděle 18.11.2018 a svátek slaví Romana

Sanremo Junior CZ/ SK hledá nové talenty


Ilustrační fotografie


Třetí ročník mezinárodní pěvecké soutěže se blíží. Mladí talentovaní zpěváci a zpěvačky ve věku 6-15 let už jen pár dní mají možnost se přihlásit do národních kol. Ti nejtalentovanější pak v únoru 2019 vystoupí v pražském divadle Hybernia za doprovodu živého symfonického orchestru.

 

Soutěž Sanremo Junior určená pro talentované zpěváky a zpěvačky ve věku 6-15 let, kteří si chtějí zkusit, jak těžké je se stát pěveckou hvězdou a vystoupit na pódiu společně s živým symfonickým orchestrem plným profesionálních hudebníků.

 

Deset finalistů, kteří postoupí do finále zažije kompletní přípravy od A do Z – pohybovou a hlasovou přípravu, lekci rétoriky a komunikaci s médii, práci v nahrávacím studiu, konzultaci stylingu včetně účesu, focení s profesionálním fotografem, zkoušky s živým orchestrem a práci s dirigentem.

 

Na závěr pak budou mít šanci vystoupit na velkém pódiu v rámci finálového galavečera Sanremo Junior CZ/SK za doprovodu Bon Art Pops Orchestra.

 

Odborná porota, která se v minulém roce skládala z takových osobností jako jsou Jejich vystoupení na letošním druhém ročníku hodnotila porota složená  z takových osobností, jako jsou Anna K, Miro Žbirka, Helena Vondráčková, Jaroslav Svěcený, Leona Machálková, Janis Sidovský, Radim Schwab, Michal Klein, Hana Petřinová, Miroslav Michálek, František Drs, Tereza Kavecká a Michaela Anna Dobrovolná – předsedkyně poroty a ředitelka Kühnova pěveckého sboru. pak na finálovém galavečeru v pražské Hybernii vybere vítěze, který pojede reprezentovat naší zemi do italského lázeňského města Sanremo.

 

Tím ale celá soutěž nekončí. Mladí zpěváci i zpěvačky, kteří projeví zájem mohou ve své kariéře i nadále pokračovat. Finalisté z minulých ročníků vystoupili na festivalu Soundtrack Poděbrady 2017, Nela Duchačová ( 2017) a Kristýna Petráková (2016) byly hosty na narozeninovém koncertu Leony Machálkové. Adélku Řehořovou si vybral Martin Chodur pro svůj Vánoční koncert. V minulém roce pak získala Kiki Petráková soli v muzikálu Shreck, Petr Cemper získal po svém finálovém vystoupení v Hybernii roli v muzikálu Noc na Karlštějně. Sofie Fiurášková ( 2018) a Michaela Mervartová (2017) vystoupili s velkým úspěchem na akci Dance Divas na Křižíkově fontáně v Praze.

 

Soutěž Sanremo Junior patří mezi nejprestižnější mezinárodní dětské soutěže pro sólové zpěváky a zpěvačky (pop, rock, jazz, folk, vážná hudba) ve věku od 6 – 15 let. Od roku 2016 se Sanrema Junior účastní i Česká republika, kterou poprvé  reprezentovala tehdy jedenáctiletá Kristýna Petráková. V roce 2017 pak z Grand finále přivezla střibro Nela Duchačová.

 

Minulý ročník byl pak velmi úspěšný pro Slovenskou republiku. Margareta Ondrejková přivezla z Grand finále první místo. Česká finalistka Sofie Fiurášková získala speciální ocenění poroty.

 

Uzávěrka přihlášek do soutěže je 25. 9. 2018.

 

Přihlášku i všechny podrobné informace a pravidla soutěže najdete na http://www.sanremojunior.cz/registrace-do-souteze

 

Dětská pěvecká soutěž, která byla založena v roce 2009.

 

Inspirací pro tuto soutěž byl známý Festival Sanremo, který se již od roku 1951 pořádá každoročně v lázeňském městě Sanremo v Ligurii. První ročníky pořádal rozhlas, od roku 1955 i televize. Festival byl inspirací pro soutěž Eurovize. Sanremo Junior se koná pod záštitou nejen města Sanremo, ale i Dětského fondu OSN – UNICEF. Více o soutěži na   www.sanremojunior.czFotogaleriePodělte se o své názory na tento článek.

Warning: Missing argument 1 for banner(), called in /var/www/vhosts/maminkov.cz/httpdocs/clanek_detail.php on line 219 and defined in /var/www/vhosts/maminkov.cz/httpdocs/include/funkce.php on line 426
zalozka