facebook
Příjemnou noc, je středa 19.3.2025 a svátek slaví Josef

Obilné kaše - jaké jsou ty nejoblíbenější


Ilustrační fotografie


Přibližně ve čtvrtém měsíci přicházejí na řadu příkrmy. Vaše mateřské mléko děťátku už pomalu nestačí a je tedy na čase, zařadit do jeho jídelníčku potraviny, které ho zasytí a dodají mu vše potřebné. Řeč je o obilných kaších, které můžete vařit z mléka nebo z vody. Zakoupíte je jak v instantní formě, tak je i můžete uvařit doma, což mnohdy vycházejí levněji a také chutněji. Pokud tedy krmíte doma, doporučujeme vařit kaše z vloček, jestliže ale s miminkem cestujete, není žádná hanba sáhnout po těch z krabičky.

Krupičná kaše - klasika, které neomrzí

Krupičnou kaši si jistě pamatuje mnoho z nás ze svého dětství. Tradičně se připravuje s mlékem, kakaem a máslem. Kakao je silný alergen, nejdříve tedy zkuste, zda vašemu miminku vyhovuje. Můžete ho také nahradit karobovým práškem nebo kaši připravit jako světlou. Do krupičné kaše se perfektně hodí banán, který ji přirozeně osladí.

Ovesná kaše pro syté bříško

Ovesnou kaši můžete připravit z jemných i větších ovesných vloček. V prvním případě vám vznikne více kašovitá konzistence. Vločky uvařte v mléce - část mléka můžete nahradit vodou. K ovesným vločkám se hodí jablka, broskve, nektarinky, jahody nebo hroznové víno. Jako náhrada za mléko poslouží také jogurt nebo tvaroh. Kaše je sytá a ovesné vločky jsou bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu.

Jde to i bez lepku

Jestliže u svého miminka objevíte alergii na lepek, nepropadejte panice. Dnes jsou k sehnání také vločky z bezlepkových obilovin, například z jáhel nebo pohanky. Zatímco chuť jáhel je poměrně nevýrazná, pohanka má silnou chuť i aroma, pro co nemusí dětem až tak chutnat. Kaše jsou opět ideální v kombinaci s čerstvým ovocem a mléčnými výrobky. Do jahelné se skvěle hodí švestky, do té pohankové zase hrušky. Zpočátku kaší nahraďte jednu porci denně. Připravte takové množství, které vaše miminko bez problémů sní. Pro pestrost můžete kaše libovolně střídat.





Krmení nedonošených miminek Krmení nedonošených miminek

Obecně je nutné si uvědomit, že termín porodu stanovený lékařem je určen pouze s určitou pravděpodobností. A miminko se tak ve většině případů do předpokládaného termínu „netrefí“. Jestliže se však miminko narodí před...

Kdy přidávat lepek do stravy dětí Kdy přidávat lepek do stravy dětí

S ohledem na to, že v dnešní době není onemocnění zvané jako celiakie (onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku) ničím ojedinělým, měli by rodiče věnovat zvýšenou pozornost tomu, kdy lepek do stravy dětí přidat.

Jak na ovocné a zeleninové příkrmy Jak na ovocné a zeleninové příkrmy

Ovocné a zeleninové příkrmy se doporučuje do jídelníčku novorozence zařadit zhruba v šestém měsíci. Mateřské mléko už není dostačující a obilninové kaše vaše děťátko možná již omrzely. Ovocné příkrmy jsou zajímavým...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka