facebook
Dobré ráno, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Mladá, svobodná matka s dítětem aneb nový trend nejen sociálních sítí


Ilustrační fotografie


Doba pokročila. Zejména díky internetu a s ním spojených trendů. Časy, kdy se možná mladé ženy s dítětem bez partnera styděly, jsou dávno pryč. To se týká i dívek nezletilých, které tomu podléhají možná ještě více. A sice k uchylování se ke sdílení svých fotek, videí. Působí šťastně, bezstarostně. Hlásají, že svobodné maminky se o své dítě postarají nejlépe a muže vlastně vůbec nepotřebují. Což může působit poněkud nadřazeně až idealisticky, feministicky. Avšak narovinu, co jiného jim také zbývá, než zaujmout tento postoj. Vždyť sociální sítě jsou právě na tomto založené. Každý druhý zde tvrdí věci, které pravdu viděly jen z dálky a vytváří v ostatních domnění, že je vše v pořádku a žádné problémy vlastně neexistují. 

 

Nemusíte ani býti aktivní na sociálních sítích či internetu samotném, abyste si všimli, že dívky, mnohdy ještě náctileté, před sebou s úsměvem na rtech postrkují kočárek se svým dítětem. Pokud ale aktivními jste, doslova vás takovéto příspěvky zahltí. A vám nezbývá nic jiného, než se na chvíli pozastavit a zamyslet se. Jak je možné, že kolem sebe můžeme spatřit tolik svobodných, ve většině případů dokonce nezadaných maminek.

 

Odpovědí může být několik. Přes ty zjevné, až po ty hlubší, důmyslnější. Ta nejčastější asi, že si dívka užívá nechráněný sex se svým partnerem a na nějaké dozvuky situace nemá ani pomyšlení. Nemůže mít přeci jen - v uvozovkách - takovou smůlu. Navíc má důvěru vůči protějšku, který ostatně sám o sobě tvrdí, že se nic stát nemůže a ví, co dělá. Což sice může být pravdou, ale kolik takových případů bylo, je a samozřejmě ještě bude - bezpochyby spousta. Problémem nyní ani tak není narození dítěte, spíše to, komu se narodí a do jakého prostředí či situace. Žena, byť mladá a nezkušená, nemá takovou potřebu potratu jako muž. To je holý fakt. I právě na základě toho můžeme vidět zejména dívky, ženy chcete-li, které tu tíhu vezmou na sebe, jelikož jejich takzvaná láska života při představě dítěte doslova utekla. Lásky byl konec a zaplakalo dítě. Respektive zapláče.

 

 

Hrdinky či naivní dívky?

 

Nejspíše obojí zároveň. Není asi žádným překvapením, že neúplná rodina nemůže mít tak pozitivní dopad na dítě jako v případě dvou partnerů. Šťastných a starostlivých o svého potomka, samozřejmě. Ani v případě zásahu zbytku rodiny, zejména rodičů dívky. Vždy bude chybět ta druhá polovina, miska váhy. Časem se někdo objeví, ale jaká je šance na úspěch, že bude tím pravým otcem, ne-otcem, jež se postará o dítě jako o vlastní.

 

Nevzdat se však, nepodléhat mnohdy bezradné situaci a postavit se osudu čelem, přijmout skutečnost a nejít proti přírodě - to chce opravdu hodně odvahy a ještě více sil, sebezapření v nastávajících měsících, letech. Vědomí, že jste zůstaly samy a nemáte vedle sebe oporu, s kterou byste společně dokázali situaci zvládnout a postarat se o svého potomka, je jen při pouhé představě dosti stresující. Pomineme-li skutečnost, že ne všechny jsou tak uvědomělé, mohou mnozí z nás děkovat za to, že jsme tady a naše matky zabránily našemu zatracení. Obětovaly se. Což obecně platí pro všechny matky, které se rozhodly porodit.

Zapojení mužů do otcovských povinností Zapojení mužů do otcovských povinností

V dřívějších dobách bychom tatínka, který veze kočárek po ulici jen tak nezahlédli. Zato dnes vidíte tatínky téměř na každém rohu, a to většinou v družném rozhovoru se svými kamarády – též tatínky. Někteří dokonce rádi zůstávají na mateřské dovolené ...

Vánoce bez stresu: Jak najít dokonalé dárky pro každého člena rodiny? Vánoce bez stresu: Jak najít dokonalé dárky pro každého člena rodiny?

Znáte to – pro jednoho člena rodiny je výběr dárků snadný, pro druhého člena rodiny vás zkrátka nic vhodného nenapadá. A tak skončíte v lepším případě u kosmetických balíčků nebo v...

Alkoholik v rodině Alkoholik v rodině

Citlivé téma, o kterém se mnoha lidem špatně mluví. A to hlavně těm, kteří prožili nebo právě prožívají kus života s alkoholikem. Nejhorším případem pak bývá rodič – alkoholik, který je často svým chováním v alkoholovém opojení velmi špatným ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka