facebook
Dobré odpoledne, je pátek 6.12.2019 a svátek slaví Mikuláš

Jak uspořádat dětskou oslavu I.


Ilustrační fotografie


Pořádáte poprvé dětskou oslavu a obáváte se, jak to dopadne? Dětská party může být zábava jak pro dospělé, tak pro děti, stačí jen vědět, jak na to a co si na ni připravit. Jak to zorganizovat, aby na to vaše dítko ani ostatní nikdy nezapomněli?

Kolik dětí pozvat a jak to zorganizovat?

Platí jedno všeobecné pravidlo pro dětskou párty, a to pozvat tolik dětí, kolik je oslavenci let. Pokud to budete takhle vést pokaždé, dítě navíc vás další rok nepříjemně nepřekvapí. Ideální trvání oslavy by mělo být 2 hodiny. Jak se říká, v nejlepším se má přestat a vy máte alespoň částečnou jistotu, že děti připravené hry a program do té doby neomrzí a že odejdou spokojené a vy z nich nebudete mít nervy na pochodu.

Jak uspořádat program?

Dětský pokoj, kde se bude oslava konat předtím vyzdobte balónky či barevnými girlandami. Stůl prostřete igelitovým ubrusem, ze kterého se dají lehce odstranit skvrny. Místo klasického nádobí nakupte papírové a hlavně barevné tácky a napichovátka na jednohubky a místo hrníčků papírové kelímky. Poté samozřejmě nezapomeňte vytvořit prostor na hraní. Děti se při příchodu nejvíce těší na dort a oslavenec na dárky, takže nejlepší je začít právě s tím. Po snězení dortu a rozbalení dárků je čas na připravené hry. Pokud si všimneme, že děti už nejsou tolik pozorné, nabídneme opět malé občerstvení a děti necháme libovolně vybrat další hru. Vhodnosti výběru samozřejmě přihlížíme.

Na co si dát pozor?

Snažte se z dosahu dětí dostat všechny křehké či nebezpečně ostré předměty. Při výběru jídla se vyhněte tvrdým pokrmům, jako jsou oříšky. Dále na stůl nepokládejte nádobí s horkými nápoji, které na sebe děti mohou převrhnout a popálit se. Pokud se maminka nějakého dítěte rozhodne zůstat a přihlížet oslavě, mějte připravené pohoštění i pro ni.

Pozor na dětské kazy Pozor na dětské kazy

O dětské zoubky je potřeba řádně pečovat již od samého počátku. V případě prvních, tzv. mléčných zubů by se rodiče neměly uchlácholit tím, že nakonec stejně vypadnou a na jejich místě...

Jak uspořádat dětskou oslavu II. Jak uspořádat dětskou oslavu II.

V první části na téma „Jak uspořádat dětskou oslavu“ jsme si řekli, jak upravit a ozdobit prostor oslavy, jak dlouho má party trvat a jak uspořádat program. V tomto díle si řekneme něco o výběru...

Dítě introvert Dítě introvert

Introverze je základní osobnostní rys. Je-li člověk introvert, znamená to, že je pro něj typické určité uzavření do sebe sama. Tito lidé mají svůj svět a nemají příliš potřebu navazovat sociální kontakty.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka