facebook
Dobrý večer, je neděle 24.3.2019 a svátek slaví Gabriel

Jak naučit dítě plavat


Ilustrační fotografie


Ke každému létu neodmyslitelně patří dovolené u moře či vodní hrátky na koupališti. Pokud vaše dítě stále ještě neumí plavat, není vhodnější příležitosti než právě teď. Jak správně postupovat, aby se nebálo vody a jaké pomůcky jsou pro malé začátečníky nejlepší?

Není kam spěchat

Pokud se dítě teprve seznamuje s vodou, nechte ho nějakou dobu na mělčině, ať si na vodu nejdříve zvykne. Dobré je, když má kolem sebe stejně staré kamarády, kteří již zkušenosti s vodou mají. Dítě se tak dříve osmělí jít dál, když uvidí, že voda „nekouše“. Stále ho však mějte na očích. Stát se může cokoliv a jedna nepříjemná událost může zbytečně spustit fóbii z vody.

Naučte ho potápět se

Dítě by se mělo také nejprve naučit potápět hlavu, a to již od útlého věku, protože čím je dítě starší, tím získává větší strach. Zkuste dítěti položit oblíbenou hračku pod hladinu a poproste ho, aby se pro ni potopilo. Vy vždy zůstaňte nablízku, aby ve vás dítě mělo opěrný bod, kdyby dostalo ve vodně strach. Kromě potápění se pokuste dítě naučit lehnout si na vodu. Kdykoliv by pocítilo strach, může se spolehnout na to, že ho voda „unese“.

Používejte pomůcky

Pomůcky na plavání bývají ve výuce velmi prospěšné. Je ale třeba vybrat si ty správné. V dnešní době spousta plaveckých instruktorů, například plavecký kruh nepovažuje za vhodný. Raději dejte přednost rukávkům nebo kroužkům z pěnové hmoty. Pokud se vaše dítě již udrží nad hladinou, nespěchejte hned s výukou plaveckých stylů. Pro něj je momentálně podstatné, že se dokáže potopit a pohybovat se pod vodou. Styly se může naučit později a v krátkém časovém úseku.

Jak vychovávat chlapce 2. část Jak vychovávat chlapce 2. část

V první části „Jak vychovávat chlapce“ jsme se věnovali některým zásadám, které nám pomohou vychovat z chlapce správného muže – potřeba mužského vzoru, být gentleman a umět si po sobě uklidit.

Jak vychovávat chlapce Jak vychovávat chlapce 1.část

Pro matky, které vychovávají chlapce, je mužský svět úplnou neznámou a dnešní elektronická doba přeplněná nezávaznými umělými vztahy přes internet a naprosté ztráty zodpovědnosti a morálky tomu vůbec...

Kdy říct dítěti, že Ježíšek neexistuje? Kdy říct dítěti, že Ježíšek neexistuje?

Zda je čas dítěti říct, že Ježíšek není, je dilema, které trápí nejednoho rodiče malého dítěte. Často tápeme nad tím, kdy je ten správný věk a čas pro sdělení této celkem zásadní informace, která velmi zasáhne do fantazie dítěte.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka