facebook
Dobrý večer, je neděle 21.1.2018 a svátek slaví Slavomír

Běh pro profesionály


Ilustrační fotografie


Běh pro profesionály

Hra pro 2 a více hráčů


Potřeby:
tři různě dlouhé kolíky (měly by být tak dlouhé, aby na ně závodníci dosáhli u pasu, u kolen, a u kotníků), jehlu s nití nebo navlékací tkanici s korálky - libovolný počet.


Postup:
Nejprve vytvoříme trasu. Zvolíme start a cíl. Na trase rozmístíme kolíky od největšího po nejmenší, v dostatečném rozestupu, řádně je zatlučeme. Do cíle připravíme jehlu a nit nebo navlékací tkanici s korálky. Dohodněte se, kolikrát se musí závodník otočit okolo zatlučeného kolíku na trase.


A hra může začít:
Ze startu vybíhá první vylosovaný závodník. Jakmile přiběhne k prvnímu kolíku, musí se ho vždy dotýkat, a dle dohody se kolem něj otočit. Potom pokračuje dále, k nižšímu kolíku, a potom k nejnižšímu. Se značně zamotanou hlavou pokračuje do cíle. V cíli se na důkaz své svěžesti pokusí navléci nit do jehly, nebo korálky na tkanici.

 

Tento závod se běží na čas, buď jednotlivě, nebo jako štafeta.Slepecký pes Slepecký pes

Připravíme si slalomovou trasu pomocí plastových lahví nebo kuželů. Tyto kužely budou závodníci muset dle domluvy obcházet (doporučujeme pro přesnost celou trasu okolo kuželů namalovat nebo vyznačit provázky, šipkami,…)

Kdo z koho Kdo z koho

Tato hra se dá zahrát kdekoliv, kde je větší prostranství - na hřišti, v lese, na louce. Na tomto prostranství vytvoříme hranici, rozdělíme území na dvě poloviny...

Tvrdý boj o kameny Tvrdý boj o kameny

Vytvoříme dostatečně dlouhou startovací čáru, aby všichni hráči mohli spravedlivě vyběhnout ve stejné linii. V předem dohodnuté vzdálenosti, na stejně dlouhou čáru jako byl start, položíme kameny...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka