facebook
Příjemnou noc, je úterý 18.6.2024 a svátek slaví Leoš

On dítě nechce - radí Hanka Havlová


Ilustrační fotografie


Dobrý den, Hanko,

mám letitý vztah s přítelem, konkrétně 12let. Máme podobné zájmy, myslím i pěkný vztah, ale on nechce dítě. A já už po něm tolik toužím. Dva roky se mu snažím domlouvat, brečím, urážím se. Rozejít se nechceme oba. Teď se mnou dokonce přestal i spát a navíc na sex vůbec není. Jsem z toho moc nešťastná, nechce se mi načínat nový vztah. Mám strach, že je nejvyšší čas a pak to už třeba nepůjde. U chlapů to je přeci jen jiný. NECHCI BÝT BEZ DÍTĚTE!! Vím, že budu dobrá máma. Prosím Vás poraďte mi, jako ho mám přesvědčit. Děkuji Vám za Vaši radu. Hela

Na dotaz odpovídá Hanka Havlová - terapeutka

Milá Helo...

Nejsem ve vaší situaci, a proto mi odpusťte, že vám odpovím tak, jak to vidím ze svého nadhledu.

Jak ho máte přesvědčit? Nijak. To, co můžete ovlivnit, je rozhodnout se na křižovatce, kde jste se ocitla, kterou cestou se dáte. S mužem, kde je velká pravděpodobnost, že zůstanete bezdětní, nebo odejít, dva roky plakat, postavit se na vlastní nohy tak, že budete zářit a vyberete si z mužů, kteří se kolem vás začnou točit, kdo z nich bude otcem vašich dětí. Je to těžké rozhodování a hlava posílá tolik pochybností, že?

Co mě nejvíc upoutalo ve vašem dopise: „Teď se mnou dokonce přestal i spát a navíc na sex vůbec není.“ Není na sex?! Helo, vím, že máte mnoho strachů a pochybností, ale ty patří k životu. Nadechněte se a vydejte se na cestu. Za sebou. Za mateřstvím. Za láskou.

Podívejte se na své dvě věty: „Nechce se mi načínat nový vztah“ x „NECHCI BÝT BEZ DÍTĚTE!!“ „Nechce se mi“ je pozice dítěte. Máte právo na to, že se vám chvíli nechce. Vyspěte se, odpočiňte si, ale protože jste dospělá, budete stejně muset vyrazit sama za sebe. Naproti tomu „Nechci být bez dítěte“ je jasné. Víte, co chcete, tak za tím jděte. Přeji vám hodně odvahy a štěstí na cestě.

Hanka

Nesnáším mimina! Až tu nebudeš ty ani táta, jen já a mimino, tak to zařídím!

Víc toho dokonce řekne tátovi. Tvrdí, že bych se zlobila, kdyby mi takové věci říkal. Ale teď už takhle mluví i se mnou, o zabití, o smrti, že by bylo nejlepší, kdyby nebyla žádná miminka...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka