facebook
Příjemnou noc, je středa 19.1.2022 a svátek slaví Ilona

Hledaná


Ilustrační fotografie


Potřeby:
značkovače (fixa, bavlnka, nit, lepicí páska, ..atd.), nožík


Postup:
Vybereme si předměty takřka stejné (klacíky dlouhé 20 cm, šišky, tyčky od nanuků, kameny). Tyto předměty označíme - na kameny např. fixou napíšeme X, z klacíků můžeme sloupnout částečně kůru (nebo je omotat páskou, bavlnkou) a ještě je z jedné strany zaostříme, aby šly píchnout do země. Při této přípravě by měli pomáhat všichni, aby si hledané předměty dobře prohlédli.
Jeden vybraný ze skupiny půjde předměty různě rozmístit například na pole, do lesa,… (tento hráč se nezúčastní tohoto kola hledání).


A hra může začít:
Na pokyn vyrazí všichni hledači buď jednotlivě, nebo po předem vytvořených skupinkách. Kdo najde nejvíce předmětů, vyhrává.


Doporučuji:
Hledané předměty dopředu spočítejte. Hledejte najednou jak klacky (zapíchnuté v zemi), tak kameny, je to zábavnější. Klacky zapíchněte tak, aby Vám koukalo alespoň 10cm s označenou částí venku.

Hromada! Hromada!

Uprostřed hřiště si vytvoříme kruh o velikosti 9 m v průměru, do jeho středu položíme míč. Od kruhu vytyčíme mety...

Kachní slalom Kachní slalom

Vytvoříme si metu se slalomem, nejlépe vyznačíme cestu pomocí šipek nebo nataženého provázku. Hráče rozdělíme do rovnoměrných skupin. Hráči ve své skupině si dřepnou na bobek...

Jen počkej, zajíci! Jen počkej, zajíci!

Hráči zvolí jednoho, který bude představovat vlka, ten si spustí vzadu od pasu vlčí ocas. Bez vlkova vědomí si ostatní hráči zvolí zajíčka...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka