facebook
Dobré poledne, je neděle 26.1.2020 a svátek slaví Ingrid

Hledaná


Ilustrační fotografie


Potřeby:
značkovače (fixa, bavlnka, nit, lepicí páska, ..atd.), nožík


Postup:
Vybereme si předměty takřka stejné (klacíky dlouhé 20 cm, šišky, tyčky od nanuků, kameny). Tyto předměty označíme - na kameny např. fixou napíšeme X, z klacíků můžeme sloupnout částečně kůru (nebo je omotat páskou, bavlnkou) a ještě je z jedné strany zaostříme, aby šly píchnout do země. Při této přípravě by měli pomáhat všichni, aby si hledané předměty dobře prohlédli.
Jeden vybraný ze skupiny půjde předměty různě rozmístit například na pole, do lesa,… (tento hráč se nezúčastní tohoto kola hledání).


A hra může začít:
Na pokyn vyrazí všichni hledači buď jednotlivě, nebo po předem vytvořených skupinkách. Kdo najde nejvíce předmětů, vyhrává.


Doporučuji:
Hledané předměty dopředu spočítejte. Hledejte najednou jak klacky (zapíchnuté v zemi), tak kameny, je to zábavnější. Klacky zapíchněte tak, aby Vám koukalo alespoň 10cm s označenou částí venku.

Hra na lupiče Hra na lupiče

Hráči se rozdělí na dvě stejná družstva. Mezi družstva se položí vybraná věc. Od položené věci se vyznačí první meta na dva kroky směrem k oběma týmům (tzv. záchranné pásmo)....

Pexesman Pexesman

Vyznačíme nebo určíme území (nejlépe les). Vybereme čtyři hráče (Pexesmany), kteří si rozdělí namíchané kartičky pexesa. Zbytek dětí si vytvoří rovnoměrné skupinky (týmy). Pexesmani se vzdálí, aby se schovali...

Hromada! Hromada!

Uprostřed hřiště si vytvoříme kruh o velikosti 9 m v průměru, do jeho středu položíme míč. Od kruhu vytyčíme mety...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka