facebook
Dobrý večer, je neděle 21.1.2018 a svátek slaví Slavomír

Dokonalá honička


Ilustrační fotografie


Dokonalá honička

Hra pro 2 a více hráčů


Potřeby:
lžíce a malé míčky nebo kuličky, stopky


Postup:
Vytvořte překážky z dostupných věcí - opičí dráhy (chození pouze po kamenech nebo prknech, dřevu,…), překážky na přelezení (přes zábranu, lavičku atd.), podlezení,… Využijte zkrátka věci, které jdou přelézt, zábradlí, židli,…). Určete trasu, start a cíl.
Na dodržování pravidel domluvené trasy by mohl někdo dohlížet.
Vylosujte si pořadí hráčů pomocí tahání stébel trávy nebo klacíků - připravte si tolik stébel, kolik je hráčů, každý s jinou délkou, kdo vytáhne nejmenší nebo nejdelší, vyhrává. Ten kdo stébla nabízí, dostane poslední stéblo.


A hra může začít:
Ze startu vyráží první hráč a začíná se mu měřit čas. V ruce drží lžíci s kuličkou. Kuličku nesmí ničím přidržovat. Kulička je jeho život, takže mu nesmí cestou spadnout. Jakmile mu spadne, vrací se na začátek (na start). Jakmile hráč odstartuje, zbylí hráči odpočítávají 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1, a na zvolání start (tedy po deseti vteřinách) vyráží druhý hráč, a pak další. Hráči si navzájem nesmí škodit.

Vítězí hráč, který opičí dráhu absolvuje v nejkratším čase.Slepecký pes Slepecký pes

Připravíme si slalomovou trasu pomocí plastových lahví nebo kuželů. Tyto kužely budou závodníci muset dle domluvy obcházet (doporučujeme pro přesnost celou trasu okolo kuželů namalovat nebo vyznačit provázky, šipkami,…)

Kdo z koho Kdo z koho

Tato hra se dá zahrát kdekoliv, kde je větší prostranství - na hřišti, v lese, na louce. Na tomto prostranství vytvoříme hranici, rozdělíme území na dvě poloviny...

Tvrdý boj o kameny Tvrdý boj o kameny

Vytvoříme dostatečně dlouhou startovací čáru, aby všichni hráči mohli spravedlivě vyběhnout ve stejné linii. V předem dohodnuté vzdálenosti, na stejně dlouhou čáru jako byl start, položíme kameny...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka