facebook
Příjemnou noc, je úterý 18.6.2024 a svátek slaví Leoš

Příznaky těhotenství

Příznaky těhotenství jsou něco, o co se zajímá každá žena, která se s partnerem snaží o početí miminka. Ráda by totiž o svém těhotenství věděla, co možná nejdříve, nejlépe ještě před vynecháním následující menstruace. Tento příznak těhotenství totiž zaregistrují i ženy, které o početí neusilují. Pro potvrzení si žena při vynechání periody může udělat domácí těhotenský test, který se dělá z moči a zvládne jej opravdu každý. S ohledem na pravděpodobnost výsledku se nedoporučuje provádět tento test dříve než před očekávaným termínem menstruace.

Některé vnímavější ženy mohou jistě příznaky těhotenství zaznamenat ještě před tím, než si udělají těhotenský test. Může se jednat o mírné nevolnosti, které se sice ve větší míře objevují až ve druhém měsíci těhotenství, ale i na počátku nejsou výjimkou.  Poměrně spolehlivým ukazatelem a příznakem těhotenství je tzv. bazální teplota. Tam je potřeba, aby si žena pravidelně každé ráno, od prvního dne menstruace, ihned po probuzení měřila a zapisovala údaje o své bazální teplotě. Následně je možné podle zapsaných hodnot usoudit, že již došlo k oplodnění. Ukazuje na to fakt, že bazální teplota zůstane zvýšená devatenáct a více dní.

Mezi příznaky těhotenství patří i zvýšená citlivost a případně i bolestivost prsou. Tento jev však mnohé ženy přisuzují spíše očekávané menstruaci. Stejně tak mohou mít i nafouklé břicho a bývají podrážděné a unavené. Za příznak těhotenství lze považovat i přecitlivělost na některé vůně nebo může dojít ke změně chutí. Definitivní jistotu o svém těhotenství žena získá až s návštěvou svého gynekologa, který podle ultrazvukového a krevního vyšetření těhotenství zjistí.

zalozka