facebook
Příjemnou noc, je čtvrtek 2.5.2024 a svátek slaví Alexej

Kdy začít dítě učit lyžovat?


Ilustrační fotografie


Zimní sezóna je v plném proudu a každý rodič – lyžař přemýšlí, kdy už je ten správný čas naučit své dítko lyžovat. Poté je třeba se rozhodnout, zda dítě učit sám/a, nebo ho zapsat do lyžařské školičky. Jak se správně rozhodnout a jak poznat dobrou školičku?

 

 

V kolika letech na lyže?

 

Odborníci se shodují, že ideální je s lyžováním začít od 3 let, ne dříve. Je to kvůli tomu, že až kolem 3. roku života má dítě zvládnutou rovnováhu a lépe koordinuje své pohyby. Jde však o individuální záležitost, některé děti pohybově vyspějí i o něco později. Dříve než ve 3 letech tedy učení nemá smysl. Dítě byste do lyžování ani neměli tlačit. Pokud se mu do toho ještě nechce, vyjděte mu vstříc a zkuste to později.

 

 

Rodič nebo školička?

 

Své dítě učte lyžovat sám/a jen pokud jste opravdu dobrý lyžař a máte velkou trpělivost. Většinou to bývá tak, že s vlastními dětmi máme o něco méně trpělivosti, než s těmi cizími a také zde nehraje role určitého rodičovského očekávání. Pokud tedy neoplýváte příliš velkou trpělivostí a chcete se vyhnout zbytečnému konfliktu, raději volte lyžařskou školičku, kde se vašeho dítěte chopí zkušený instruktor.

 

 

Jak to ve školičce funguje a podle čeho vybírat

 

Lyžařská škola je vybavena nejen zkušenými instruktory školenými pro práci s dětmi, ale i výukovými pomůckami a dobrým zázemím pro trénink (tyče, projíždějící branky, překážky, apod.), které dělají výuku o to zábavnější. Skupinku tvoří maximálně 6 dětí, takže vzniká prostor věnovat se všem dětem stejně. Podmínkou pro přijetí do lyžařské dětské školy je to, že dítě již nenosí plenky a dokáže si instruktorovi říct o své potřeby. Ceny školičky se pohybují kolem 400,- Kč na den, přičemž je k dispozici zapůjčení výbavy, která vás přijde asi na 2000,- Kč za sezónu.

 

Pokud chcete dítě při tréninku pozorovat, dělejte tak zpovzdálí, aby na vás nevidělo. Mohlo by ho to zbytečně rozptylovat a s každou maličkostí, která se mu znelíbí by za vámi běželo, což by narušilo výuku.





Poruchy učení u dítěte Poruchy učení u dítěte

Každé dítě občas přinese domů špatnou známku z nějakého předmětu.  Většinou to bývá proto, že se na danou písemku nepřipravilo nebo že ho předmět prostě nebaví. To se dá řešit například doučováním nebo určité domluvy a ...

Výbava pro prvňáčka – 2. část Výbava pro prvňáčka – 2. část

V prvním díle jsme se zabývali základní výbavou aktovky a penálu pro prvňáčka. V tomto článku si povíme něco o dalších potřebách, které se týkají přímo určitých předmětů. Co všechno si připravit...

Výbava pro prvňáčka – co vše je třeba obstarat – 1. část Výbava pro prvňáčka – co vše je třeba obstarat – 1. část

Nový školní rok je doslova za dveřmi a pokud se vaše dítě chystá poprvé do školy, připravte se na kolotoč shánění potřeb a hlavně naditou peněženku. V dnešní době je vybavení prvňáka náročné jak...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka