facebook
Dobré odpoledne, je neděle 28.4.2024 a svátek slaví Robert

Vhodné sportovní oblečení v těhotenství


Ilustrační fotografie


Plánujete sportovat i v období těhotenství? Pak jistě oceníte náš článek, ve kterém najdete tipy na to, co si na své sportovní aktivity obléci. V tomto období byste si měla dát na výběru sportovního oblečení a prádla velmi záležet. Vsaďte na kvalitní materiály, a pokud provozujete venkovní sportovní aktivity, tak nezapomínejte ani na reflexní prvky, díky kterým budete dobře viditelná i za zhoršených podmínek.

Těhotenské funkční oblečení

Výběr oblečení přizpůsobte ročnímu období, ve kterém cvičíte. Rovněž zohledněte, zda se sportu věnujete venku nebo uvnitř. Funkční oblečení by mělo být savé, dokonale prodyšné a perfektně přilnout k vašemu tělu. To znamená, že během těhotenství si rozhodně nevystačíte s jedním tričkem a s jedněmi kalhotami. Zpočátku budete pravděpodobně moct nosit věci, ve kterých jste sportovala už dříve. Později si určitě pořiďte speciální funkční těhotenské oblečení - běžně si vystačíte s jednou spodní a s jednou svrchní vrstvou. Pokud cvičíte doma nebo ve fitness centru, pravděpodobně si vystačíte jen s jednou vrstvou.

Sportovní spodní prádlo pro těhotné

Součástí vaší výbavy by mělo být také speciální spodní prádlo. V první řadě si pořiďte pevnou sportovní podprsenku, která vůbec nemusí být těhotenská. Jestliže se vám prsa nezvětší, můžete použít podprsenku na sport, kterou už máte doba. Je však potřeba, aby měla dostatečnou oporu. Už takto se většině žen prsa v těhotenství změní svým vzhledem spíše k horšímu. Pokuste se tedy maximálně zamezit jejich otřesům. Dále doporučujeme i pořízení speciálních kalhotek či boxerek, ve kterých budete stále v suchu a pohodlí.

Důležité reflexní prvky

Reflexní prvky jsou na sportovním oblečení velmi důležité, obzvlášť pokud se věnujete třeba běhu, chůzi nebo cyklistice. Měla byste být dobře vidět i na desítky metrů. Při sportu je potřeba brát ohled nejen na sebe, ale i na miminko. Pokud by totiž došlo k nehodě, můžete ho ohrozit i na životě. I když máte reflexní oblečení, vyhněte se raději úsekům, kde vám hrozí srážka s automobilem nebo s cyklistou, případně i těm, kde je zvýšené riziko pádu.

Povinná výbava vždy po ruce

Při aktivitách, které probíhají venku, se nezapomeňte vybavit lahví s vodou, ledvinkou, a pokud sportujete večer, tak i světlem. Nezůstávejte bez vody déle než 30 minut. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám udělá špatně a vy budete mít potřebu se napít. Stejně tak nevyrážejte bez své těhotenské průkazky nebo bez drobné sladkosti, kterou můžete okamžitě sníst.





Cvičení v prvním trimestru Cvičení v prvním trimestru

Jestliže byla žena zvyklá cvičit před otěhotněním, neměla by se obávat v tom pokračovat ani v období prvního trimestru. Jsou však určité zásady, které by měla vzít na vědomí, a podle kterých by se měla řídit.

Dechová cvičení Dechová cvičení

Dechová cvičení mají v těhotenství svou nezastupitelnou roli. Můžete se je naučit a trénovat je na skupinových hodinách i se jim věnovat sama doma. K čemu je toto cvičení dobré? Ačkoliv...

Tepová frekvence při cvičení Tepová frekvence při cvičení

Tepová frekvence je důležitým ukazatelem při sportování v těhotenství. Pohyb se v těhotenství obecně doporučuje. Pokud vše probíhá správně a s vaším těhotenstvím se nepojí žádná rizika, nic...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka